INTERACTIVE LIVE ENGLISH COURSES

NO TIME  for attending courses? With us you can learn online. 

Business Interactive Live English Courses will improve your English in no time... 

10 lessons 

každý pátek od 17:00-18:00

od 5. května 2017

Improve your career opportunities 

General business topics and situations are incorporated in the classes. You might be applying for a new job abroad, or you might be attending international conferences and need your English to be excellent. If that holds true for you, then the course is just for you. 

 Each course consists 10 lessons.

Speak confidently and communicate effectively

Improve your career and business opportunities with Karla's business lessons.  A variety of general business topics are covered. For example:

  • Business Telephone Communication
  • Business Emails
  • Business Negotiations
  • Business Travel
  • Giving Presentations
  • Participating in Conference Calls
  • Business Marketing
  • Job Interview
  • Setting up and participation in a meeting. 

The lessons are LIVE AND INTERACTIVE. They are designed to meet your personal needs. Karla will send you copies of the materials, videos and links to business websites.  She will also send a detailed lesson report with feedback, homework and corrections after every lesson. 

UPOZORNĚNÍ: OMEZENÝ POČET MÍST! JEŠTĚ 5 ÚČASTNÍKŮ

The Main Benefits...

List Four Main Benefits of our Interactive Live English Courses Here...

We are using all devices 

Main Benefit #1

Skvělé kurzy a plán hodiny se spoustou aktivit, které se vztahují na témata.

Main Benefit #2

Učitel vás podporuje a kontroluje vaše domácí úkoly, přípravu do hodiny. V kurzu vždy víte, co se od vás v hodinách a mimo hodiny očekává.

Main Benefit #3

 Váš učitel vystupuje V HODINÁCH ŽIVĚ a reflektuje na všechny aktivity, dotazy, opravuje chyby ve výslovnosti, nebo gramatice. 

Main Benefit #4

Učitel zadává domácí úkoly, které pak kontroluje, případně vepisuje své poznámky k vašim chybám.

Proč ještě čekat?

Video Presentation 1

Video Presentation 2

Filip Gregovský, 33 years, technical engineer, Zlín – Malenovice

Teaching is done in very friendly atmosphere with focus on individual improvement of each pupil, directly in the fields where it is most needed. Lessons thus becoming very effective and you can see an improvement after just a few lessons. Mrs. Koseva is also very cheerful and pleasant woman and I highly recommend her lessons.

Výuka je vedena ve velmi příjemné atmosféře s důrazem na zdokonalení se na rovině osobních potřeb každého žáka, je řízena přímo na oblasti, kde je třeba se zdokonalit. Lekce se tím pádem stávají velmi efektivními a již po několika absolvovaných lekcích můžete sledovat zlepšení. Paní Koseva je také velmi veselá a příjemná osoba a její hodiny velice doporučuji. 

Eva Sudolská, 31 let

Paní Karla je výborná učitelka, díky ní se nebojím využívat svoji angličtinu v praxi. Vyšla mi ve všem vstříc, co se týče výuky i mých potřeb. Učení s ní je více přínosnější než v jazykové škole, protože se mi věnuje individuálně, tudíž se více naučím za kratší dobu. DOPORUČUJI.

Copyright 2017 (c) All Rights Reserved
Privacy Policy - Disclaimer - Terms of Service

This is the bottom slider area. You can edit this text and also insert any element here. This is a good place if you want to put an opt-in form or a scarcity countdown.